Československý Uličník - David Uličník 2019
Československý Uličník - David Uličník 2019

Československý Uličník

Originální písničkový pořad.

Nabídka

Koncert je vždy hrán “živě”, bez playbacků či halfplaybacků za doprovodu kytary, cimbálu a kontrabasu.
1. Koncert ve složení: David Uličník, Michal Grombiřík a Jakub Nožička v délce 30 – 90 minut
Repertoár tvoří:
– originální úpravy lidových písní
– písně L. Janáčka
– nově aranžované písně z repertoáru K. Černocha, W. Matušky, K. Gotta, V. Redla, K. Kryla, M. Žbirky, skupin Javory, Modus či Elán
– původní autorské písně Davida Uličníka

Tento hudebně-zábavný pořad vás vrátí do časů, kdy písním vládly krásné melodie a lyrické texty.

Repertoár tvoří slavné písně české, moravské i slovenské (K. Gott, W. Matuška, K. Černoch, Javory, Elán), dále písně vlastní, ale i písně dávno zapomenuté, které si diváci vždy rádi připomenou a zazpívají.

Cílem tohoto projektu je hledat nové hudební cesty, probouzet zapomenuté písně a dávat jim nový život a novou tvář“, říká David Uličník.
Koncert je vždy hrán “živě”, bez playbacků či halfplaybacků za doprovodu kytary, cimbálu a kontrabasu.

Složení:
David Uličník         – zpěv, kytara
Michal Grombiřík   – cimbál, perkuse
Jakuba Nožičky     – kontrabas, zpěv

“ Československý Uličník je moje hudební zpověď, je to vlastně můj “hudební kalendář”. Provede vás písněmi, které mě hudebně formovaly, ovlivňovaly, provázely a provází životem. Cílem tohoto projektu je hledat nové hudební cesty, probouzet zapomenuté písně a dávat jim nový život a novou tvář“, říká David Uličník.

“ Chceme veřejnosti představit cimbál trochu jinak, než je zvyklá,“ nastínil koncepci Michal Grombiřík. „Folklor samozřejmě zazní také, ale zaměříme se hlavně na moderní úpravy písní, soudobou hudbu a jazz.”

David Uličník – tenor, kytara
Davidův jasný tenor se s žánrovou lehkostí pohybuje ve světě klasické i moderní hudby. Patří mezi vyhledávané zpěváky náročných muzikálových rolí, za něž byl opakovaně nominován na Cenu Thálie – jako Jean Valjean v Les Misérables, John v muzikálu Miss Saigon a žalobce Tinvill v muzikálu „Antoinetta – královna Francie“.

Vystupoval se zpěvačkou Radkou Fišarovou v sérii recitálů, jako host na koncertech Heleny Vondráčkové, v televizním pořadu Jsou hvězdy, které nehasnou, Párty, Prima jízda, Snídaně s Novou, Sportovec roku. Zazpíval několik hitů v pořadu „Barry Mason‘s Night“ legendárního britského skladatele Barryho Masona.

Úspěšný rok 2007 zahájil vydáním sólové desky „Hladina zvlněná“ a sérií svých sólových koncertů.  Ve stejném roce přijal pozvání a stal se hostem na velkém turné Evy Urbanové. Tuto mezižánrovou zkušenost zúročil ve své koncertní sérii „Tenor bez fraku“, z něhož vzniklo i stejnojmenné živé DVD. V tomto roce navázal i úzkou spolupráci s houslistou Jaroslavem Svěceným.

Další léta se odvíjela hlavně ve znamení práce na koncertních projektech 4TETu, jehož je zakládajícím členem. Toto seskupení nepřehlédnutelných pěveckých osobností vedených Jiřím Kornem sklízí úspěchy doma i v zahraničí. V jejich originálním aranžmá můžeme najít slavné hity nejen Jiřího Korna, ale například písně Tears in Heaven, Love of my life, Ticket to ride a mnoho dalších. 4TET baví publikum už šestnáct let jedinečnou kombinací skvělých hlasů a humorné interpretace.

V Davidově sólovém repertoáru najdeme řadu rolí širokého žánrového rozpětí. Pod vedením Caspara Richtera, šéfdirigenta Vídeňských spojených scén, se podílel na mezinárodním nastudování jevištního oratoria L. Bernsteina – „The Mass“ (Mše), ke které se na česká pódia vrátil na pozvání Vojty Dyka v roce 2016.

V Hudebním divadle Karlín hrál roli Tonyho ve West Side Story a své úspěchy na poli moderní vážné hudby 20. století završil titulní rolí v opeře Candide ve Státní opeře Praha. Na slavné operní jeviště se vrátil i jako Monostatos v opeře W. A. Mozarta Kouzelná flétna.

Na technice klasického zpěvu spolupracoval osm let s mezinárodně uznávanou profesorkou a operní divou Martou Boháčovou.

Michal Grombiřík – cimbálista, klavírista, na cimbál zahraje jazz, modernu i klasiku
Hru na cimbál začal v dětství studovat u romského učitele Ľudovíta Daniela. Následně vystudoval Janáčkovo gymnázium a konzervatoř v Ostravě.
V současnosti se věnuje především interpretaci soudobé hudby: jazzu, volné improvizaci a jiným alternativním žánrům. Jako sólista se zapojil do mnoha komorních a orchestrálních projektů (např. s orchestry Janáčkova filharmonie Ostrava, Orquestra Simfonica de Castellón, Slovanský komorní ansámbl a další).
Spolupracuje s mnoha umělci v artificiální i nonartificiální hudbě, divadly a různými hudebními seskupeními.
Cimbál mu postupně otvíral a otvírá i cestu do zahraničí. Jmenovitě pak do Itálie, Monaka, Francie, Belgie, Ruska, Jihoafrické republiky a dalších zemí.

Jakub Nožička – kontrabas, baskytara, syntezátor, zpěv, žádný hudební styl mu není cizí
V roce 2010 začal při zaměstnání studovat kontrabas na konzervatoři u pana profesora Klečky. Studia však však kvůli zaměstnání a hudebnímu vytížení po dvou letech přerušil. Následovalo množství spolupráce, například s Městským divadlem Brno, nebo s kapelou Cimbal Classic.
Roku 2013 spoluzakládal a manažersky vedl kapelu Ponk, která získala hudební cenu Anděl za desku Postfolklor a byla úspěšná v Česku i zahraničí.
V současné době hostuje na kontrabas i baskytaru v různých projektech, ve svém domácím studiu natáčí písně spřátelených interpretů a často koncertuje s různými, zejména folklorními tělesy.

 

l l
Zeptejte se na svého umělce

    Vložit komentář