Scroll Top

Jan Smigmator

Jan Smigmator

 Smigmator Jan – swingový zpěvák. Patří již mnoho let ke stálicím tohoto hudebního žánru nejen u nás, ale i v zahraničí.
2023 – koncertoval jako první český jazzový a swingový zpěvák v newyorské Carnegie Hall. V roce 2015 zrealizoval úspěšný projekt Sinatrology k 100. výročí narození Franka Sinatry.

Nabídka

Nabídka pro pořadatele:
1. Jan Smigmator & Band (piano, kontrabas, bicí, Hammondovy varhany/nebo sax)
2. Jan Smigmator & Band (paino, kontrabas, bicí, saxofon, kytara, Hammondovy varhany)
3. Jan Smigmator & Big Band (13členný big band, máme i plesový repertoár)
4. Komornější variace
5. Jan Smigmator a hosté (Dasha, …) – koncerty
– festivaly
– městské slavnosti
– kongresy
– firemní galavečery

Jan Smigmator, rodným příjmením Šmikmátor, se narodil v Jihlavě roku 1986.

Je český swingový zpěvák, absolvent Pražské konzervatoře, moderátor a dramaturg pořadu Klub Evergreen a hudební producent.

Na hudební scéně 21. století s noblesou navazuje na odkaz swingových legend a svých velkých vzorů – Franka Sinatry, Deana Martina, Sammyho Davise jr., Bobbyho Darina či dodnes skvělého Tonyho Bennetta, s nímž se v roce 2012 a 2014 i osobně setkal.

Jan Smigmator vystupuje například v doprovodu svého vynikajícího Swinging Quartetu, složeného z předních hráčů české jazzové scény, ale i s big bandy a velkými orchestry (Big Band Felixe Slováčka, B-Side Band, Orchestr Karla Vlacha, Bohemia Big Band, Ústřední hudba Armády České republiky, Orchestr Gustava Broma ad.).

Od ledna 2012 uvádí na Dvojce Českého rozhlasu společně se zpěvačkou Dashou svůj vlastní autorský pořad Klub Evergreen. Tento hudební pořad patří v současné době k nejpopulárnějším pořadům Českého rozhlasu, kde ho každou sobotu poslouchá více než 300tisíc posluchačů z celé České republiky.

Sólový koncert Swingové gala v pražské Hybernii i v brněnském Sono centru Jan Smigmator beznadějně vyprodal.

V roce 2023 – koncertoval jako první český jazzový a swingový zpěvák v Mekce muzikantů klasické i populární hudby, newyorské Carnegie Hall. 

Repertoár Jana Smigmatora tvoří převážně jazzové a swingové standardy, světové evergreeny. Většinu písní Jan zpívá v angličtině.
Jeho vystoupení je tak velmi vhodné i pro mezinárodní společnost.

Písně jako např.: Fly Me to the Moon, What a Wonderful World, Georgia on My Mind, My Way, New York, New York, Feeling Good, All of Me, Quando, Quando, Quando, The Girl from Ipanema, They Can’t Take That Away, Moonlight in Vermont, For Once in My Life, Swing Is Back, Autumn Leaves, Something Stupid, Night and Day ad.

Z našich akcí například: https://yellowpro.cz/svos-prelouc/ 

Něco o žánru swing
Je to nadčasový žánr, který nabízí nekonečné možnosti pro hudbu, tanec a zábavu. Je symbolem radosti, spontánnosti a hudebního dobrodružství, které oslovuje posluchače všech generací.

ll
Zeptejte se na svého umělce