Jan Smigmator

Jan Smigmator

Patří již mnoho let ke stálicím tohoto hudebního žánru nejen u nás, ale i v zahraničí.
Sólový koncert Swingové gala v pražské Hybernii i v brněnském Sono centru Jan Smigmator beznadějně vyprodal. V roce 2015 zrealizoval úspěšný projekt Sinatrology k 100. výročí narození Franka Sinatry.

Nabídka

Nabídka pro pořadatele:
1. Jan Smigmator & Swinging Q (piano, kontrabas, bicí, saxofon)
2. Jan Smigmator & Big Band Felixe Slováčka
3. Jan Smigmator & Dasha (+ Swinging Q, Pajky Pajk Quartet, Big Band Felixe Slováčka)
– koncerty
– festivaly
– městské slavnosti
– kongresy
– firemní galavečery
Jan Smigmator, rodným příjmením Šmikmátor, se narodil v Jihlavě roku 1986.
Je český swingový zpěvák, absolvent Pražské konzervatoře, moderátor a dramaturg pořadu Klub Evergreen a hudební producent.
Na hudební scéně 21. století s noblesou navazuje na odkaz swingových legend a svých velkých vzorů – Franka Sinatry, Deana Martina, Sammyho Davise jr., Bobbyho Darina či dodnes skvělého Tonyho Bennetta, s nímž se v roce 2012 a 2014 i osobně setkal.Jan Smigmator vystupuje především v doprovodu svého vynikajícího Swinging Quartetu, složeného z předních hráčů české jazzové scény, ale i s big bandy a velkými orchestry (Big Band Felixe Slováčka, B-Side Band, Orchestr Karla Vlacha, Bohemia Big Band, Ústřední hudba Armády České republiky, Orchestr Gustava Broma ad.).

Od ledna 2012 uvádí na Dvojce Českého rozhlasu společně se zpěvačkou Dashou svůj vlastní autorský pořad Klub Evergreen. Tento hudební pořad patří v současné době k nejpopulárnějším pořadům Českého rozhlasu, kde ho každou sobotu poslouchá více než 300tisíc posluchačů z celé České republiky.

Repertoár Jana Smigmatora tvoří převážně jazzové a swingové standardy, světové evergreeny. Většinu písní Jan zpívá v angličtině.
Jeho vystoupení je tak velmi vhodné i pro mezinárodní společnost.
Písně jako např.: Fly Me to the Moon, What a Wonderful World, Georgia on My Mind, My Way, New York, New York, Feeling Good, All of Me, Quando, Quando, Quando, The Girl from Ipanema, They Can’t Take That Away, Moonlight in Vermont, For Once in My Life, Swing Is Back, Autumn Leaves, Something Stupid, Night and Day ad.
l l
Zeptejte se na svého umělce