Scroll Top

Moderátorka Petra Zajíčková – Slavnostní křest retenční nádrže – ZŠ Jílovská, Praha 4

ll

Popis akce

V úterý 2. května 2017 moderovala Petra Zajíčková předání a slavnostní křest retenční nádrže v areálu ZŠ Jílovská v Praze 4.

První retenční nádrž, kterou vybudovala radnice Prahy 4, bude sloužit k zachycení dešťové vody v době přívalových dešťů a v měsících, kdy více prší, a následně využita jako užitková voda především k zalévání trávníků a další zeleně, což povede k finančním úsporám. S ohledem na odtokovou plochu střechy byla vybrána podzemní betonová nádrž o vnějších rozměrech 6,3 x 2,3 x 2,1 m a objemu zadržované vody asi 24 kubíků. Ta se při intenzivním dešti naplní vodou asi za 40 minut a po hodině začne voda odtékat bezpečnostním přepadem. Při ročním místním srážkovém úhrnu kolem 500 mm je využitelný roční zisk dešťové vody přes 400 m3.

Moderátorka Petra Zajíčková nejprve vyzvala k proslovům radní hl. města Prahy pro životní prostředí RNDr. Janu Plamínkovou, starostu MČ Praha 4 Mgr. Petra Štěpánka, CSc., zástupce starosty MČ Praha 4 Ing. Zdeňka Kováříka, radního MČ Praha 4 pro životní prostředí Ing. Ondřeje Růžičku a ředitele základní školy Jílovská Mgr. Josefa Smetanu.

Poté všichni zmínění přestřihli pásku a proběhla ukázka, jak funguje systém zavlažování v praxi.

Na závěr akce moderátorka pozvala zúčastněné hosty na malý raut.

Foto: Antonín Lavrenčík

retenční nádrž

Akce: Slavnostní křest retenční nádrže
Kdy: 2. 5. 2017, 15.00–16.00 hodin
Kde: ZŠ Jílovská, Praha 4
Akce v médiích:

Related Posts

Leave a comment