Scroll Top

Gioia – Dveře jízdárny dokořán XIX. ročník – Jízdárna Světce u Tachova

ll

Popis akce

Popoperní trio ze Slovenska GIOIA v sestavě Matej Vaník, Peter Ševčík a Martin Vetrák, přijali pozvání, aby zazpívali na závěrečném koncertu XIX. ročníku letního hudebního festivalu Dveře jízdárny dokořán 2021 u Tachova.
Jedná se o hudební festival orchestrální a komorní hudby. Místem konání festivalu je Windischgrätzova jízdárna ve Světcích.

Festival Dveře jízdárny dokořán 2021 proběhl pod Záštitou ministra kultury PhDr. Lubomíra Zaorálka.

Při vystoupení popoperního tria návštěvníci ochutnali vážnou hudbu okořeněnou popovými tóny. Silné melodie útočí na srdce a duši návštěvníků.
Gioia nabídla upravené skladby písní například Petra Hapky, Karla Gotta, Ladislava Štaidla, Leonarda Bernsteina, Roxette, Black Sabbath, Robbieho Williamse a dalších.

Matej Vaník
zpěvák – tenor. Skladatel. Vystudoval Pedagogickou fakultu Univerzity Komenského v Bratislavě. Byl členem Slovenského národního divadla (SND). Vydal dvě svoje vlastní pop alba: Lyrika a Odkiaľ a kam.

Peter Ševčík
zpěvák – baryton. Studoval soukromý zpěv na Konzervatoři. Je zakládajícím členem Gioia.

Martin Vetrák
zpěvák – tenor pochází z Března. Vystudoval Konzervatoř a v současné době studuje Akademii umění v Banské Bystrici. Spolupracuje s vokálním seskupením OTTO Voce, Vojenskou hudbou B. Bystrica, big bendem Swingless Jazz Ensemble, s kapelou Gott forever band. Členem Gioia je od roku 2021.

V případě zájmu o vystoupení GIOIA na Vaší akci, pište, volejte: Petra Nováková

FOTO: GIOIA

Gioia v Tachově

Related Posts

Leave a comment